SMBJ12A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ12A-Q
JLCPCB Part #
C1975440
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 12V 15.9V 151A@8/20us 1uA 25.9V 600W TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS