SMAJ300A-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ300A-H
JLCPCB Part #
C1980170
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 300V 371V 400W 486V 5A@8/20us TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS