SMAJ18CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ18CA
JLCPCB Part #
C7437254
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 13.7A 18V 1uA 22.1V 38V 400W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS