SMAJ18A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ18A-Q
JLCPCB Part #
C1517903
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 18V 1uA 22.1V 38V 400W 68.5A@8/20us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS