SMAJ180CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ180CA-Q
JLCPCB Part #
C1869408
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 180V 1uA 222V 357.5V 400W 7.5A@8/20us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS