SMAJ16CA-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ16CA-QH
JLCPCB Part #
C1980118
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 16V 19.7V 1uA 33.8V 400W 77A@8/20us TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS