SMAJ150CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ150CA
JLCPCB Part #
C3719679
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1.6A 150V 167V 1uA 243V 400W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS