SMA6J8.5CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J8.5CA
JLCPCB Part #
C3718559
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 14.4V 20uA 41.7A 600W 8.5V 9.44V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS