SMA6J58A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J58A-Q
JLCPCB Part #
C1518329
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 58V 6.5A 600W 71.2V 93.6V TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS