SMA6J20A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J20A-Q
JLCPCB Part #
C1847754
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 18.6A 1uA 20V 24.5V 32.4V 600W TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS