SMA6J14A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J14A-Q
JLCPCB Part #
C1847730
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 14V 17.2V 1uA 23.2V 25.9A 600W TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS