SM8S40A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SM8S40A-Q
JLCPCB Part #
C1983495
Package
DO-218
Description
-55℃~+175℃ 102A 10uA 40V 49.1V 6.6kW@10/1000us 64.5V TVS Unidirectional DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS