SM8S17A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SM8S17A-Q
JLCPCB Part #
C3712683
Package
DO-218
Description
-55℃~+175℃ 10uA 17V 18.9V 239A 27.6V 6.6kW TVS Unidirectional DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS