PWR221T-50-56R0F
MFR.Part #
PWR221T-50-56R0F
JLCPCB Part #
C3539001
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 50W 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ TO-220 Through Hole Resistors ROHS