PWR220T-35-R500F
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR220T-35-R500F
JLCPCB Part #
C6953706
Package
TO-220-2
Description
-55℃~+155℃ 35W 500mΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ TO-220-2 Through Hole Resistors ROHS