PWR220T-35-40R0F
MFR.Part #
PWR220T-35-40R0F
JLCPCB Part #
C1440969
Package
TO-220-2
Description
-55℃~+155℃ 35W 40Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ TO-220-2 Through Hole Resistors ROHS