PWR2010W1R00F
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR2010W1R00F
JLCPCB Part #
C19947481
Package
2010
Description
-55℃~+155℃ 1Ω 500mW Wirewound Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS