PTVS6-066C-M
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PTVS6-066C-M
JLCPCB Part #
C1976579
Package
SMD
Description
-55℃~+125℃ 10uA 120V 66V 80V 9kA@8/20us Bidirectional IEC 61000-4-5 TVS SMD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS