PTVS2-086C-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PTVS2-086C-H
JLCPCB Part #
C6630094
Package
DFN-2(6x8)
Description
-55℃~+125℃ 105V 10uA 1nF 2kA@8/20us 66V 86V Bidirectional IEC 61000-4-5 TVS DFN-2(6x8) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS