CRT0402-BZ-1002GAS
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
CRT0402-BZ-1002GAS
JLCPCB Part #
C4223762
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 10kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS