5.0SMDJ90A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ90A-QH
JLCPCB Part #
C1983858
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 111V 189.8V 257.3A@8/20us 2uA 5kW 90V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS