5.0SMDJ8.5A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ8.5A-Q
JLCPCB Part #
C1983136
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 18.7V 2.6048kA@8/20us 30uA 5kW 8.5V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS