5.0SMDJ7.5A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ7.5A-QH
JLCPCB Part #
C1983413
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 150uA 16.8V 2.9078kA@8/20us 5kW 7.5V 9.21V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS