5.0SMDJ75A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ75A-Q
JLCPCB Part #
C1983112
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 121V 2uA 41.4A 5kW 75V 83.3V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS