5.0SMDJ6.5A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ6.5A-QH
JLCPCB Part #
C1983411
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 14.6V 3.3488kA@8/20us 5kW 6.5V 7.98V 750uA TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS