5.0SMDJ40A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ40A-QH
JLCPCB Part #
C1983431
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 40V 49.1V 5kW 64.5V 77.6A@8/20us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS