5.0SMDJ40A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ40A-Q
JLCPCB Part #
C1983117
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 40V 49.1V 582A@8/20us 5kW 83.9V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS