5.0SMDJ36CA-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ36CA-H
JLCPCB Part #
C1974117
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 36V 44.2V 5kW 69.3V 704.3A@8/20us Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS