5.0SMDJ33A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ33A-QH
JLCPCB Part #
C1983436
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 33V 40.6V 53.3V 5kW 704.3A@8/20us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS