5.0SMDJ33A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ33A-Q
JLCPCB Part #
C1975691
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 33V 40.6V 5kW 69.3V 704.3A@8/20us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS