5.0SMDJ28CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ28CA-Q
JLCPCB Part #
C1983055
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 28V 2uA 34.4V 59V 5kW 825A@8/20us Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS