5.0SMDJ24A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ24A-QH
JLCPCB Part #
C1983430
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 24V 29.5V 2uA 50.6V 5kW 967.5A@8/20us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS