5.0SMDJ170A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ170A-Q
JLCPCB Part #
C1984195
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 136.5A@8/20us 170V 209V 275V 2uA 5kW TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS