5.0SMDJ16CA-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ16CA-QH
JLCPCB Part #
C1983352
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.4475kA@8/20us 16V 19.7V 2uA 33.8V 5kW Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS