5.0SMDJ160A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ160A-QH
JLCPCB Part #
C1983859
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 144.8A@8/20us 160V 197V 2uA 336.7V 5kW TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS