5.0SMDJ130A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ130A-Q
JLCPCB Part #
C1983790
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 130V 159V 180A@8/20us 271.7V 2uA 5kW TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS