5.0SMDJ12A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ12A-QH
JLCPCB Part #
C1983444
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.89kA@8/20us 12V 14.7V 19.9V 2uA 5kW TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS