5.0SMDJ120A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ120A-QH
JLCPCB Part #
C1983880
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 120V 147V 195A@8/20us 250.9V 2uA 5kW TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS