5.0SMDJ85CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ85CA
JLCPCB Part #
C1974519
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 104V 178.1V 273.8A@8/20us 2uA 5kW 85V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS