5.0SMDJ78CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ78CA
JLCPCB Part #
C1973550
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 136.5A@8/20us 2uA 357.5V 5kW 78V 95.8V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS