5.0SMDJ60A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ60A
JLCPCB Part #
C3718790
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 51.7A 5kW 60V 66.7V 96.8V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS