5.0SMDJ24CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ24CA
JLCPCB Part #
C1973244
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.0575kA@8/20us 24V 29.5V 2uA 46.2V 5kW Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS