3006Y-1-502LF
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
3006Y-1-502LF
JLCPCB Part #
C5497510
Package
Plugin
Description
15 5kΩ 750mW ±10% ±100ppm/℃ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS