3006P-7-101LF
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
3006P-7-101LF
JLCPCB Part #
C6405283
Package
Plugin
Description
100Ω 15 750mW ±10% ±100ppm/℃ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS