3006P-1-302
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
3006P-1-302
JLCPCB Part #
C6668398
Package
Plugin
Description
15 3kΩ 750mW ±10% ±100ppm/℃ Plugin Potentiometers, Variable Resistors