1.5SMC530A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC530A
JLCPCB Part #
C3719353
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 2.1A 477V 503.5V 725V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS