1.5SMBJ40CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMBJ40CA
JLCPCB Part #
C3701477
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 23.3A 40V 44.4V 64.5V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS