1.5SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C3713927
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 18V 1uA 20V 29.2V 51.4A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS