1.5SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C3709412
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 16V 17.8V 1uA 26V 57.7A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS