1.5SMBJ13CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMBJ13CA
JLCPCB Part #
C3700340
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 13V 14.4V 1uA 21.5V 69.8A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS